ADANA ASANSÖRLÜ TAŞIMACILIK

İlimizde ev taşıma için Adana asansörlü taşımacılık fiyatları kat yüksekliği, oda sayısı ve gidilen mesafeye göre hesaplanır. Eski ev veya yeni evin bulunduğu kat ne kadar yüksek olursa fiyatlar da bir o kadar artar. Buna ek olarak eşya miktarının çoğalması da fiyatlara direk olarak etki edecektir.

Bu konuda yanılgıya düşmemek için mutlaka ekspertiz hizmeti veriyoruz. Fiyatlandırma bu hizmet sonrası netlik kazanıyor. Gelip görmediğimiz zaman genelde sorun çıkabiliyor. Örneğin sizin eviniz 5. kat olsun. Ancak altta asma kat ve ya dükkanlar var ise kat otomatik olarak yükselecektir. Asansörün kurulacağı balkon ile asansör arası çok mesafe var ise aradaki boşlukta kat olarak yansır.

Bunları izah ediyoruz çünkü ; bazı firmaların asansörleri 10 katlı bazıları 15 katlı olabilir. Tüm asansörlerin yükseklikleri aynı değil. 10.kat kabul ettiğiniz bir ev asma kat var ise 11. hatta 12. kat olur. Bu sebeple biz asansörlü taşımacılık yapacak isek işi şansa bırakmıyoruz.

Baba Oğul Taşımacılık olarak 2. kat ve üzeri bütün evden eve nakliyat işlemlerinde asansörlü taşımacılık servisini tercih ediyoruz. Bunun altında 1. katlara asansör kurulamayabilir. Ancak yüksek girişli 1. kat ise o zaman da isteğe bağlı olarak bu şekilde taşıma yapabiliriz.

Villa tarzı evlerin teraslarına dahi asansör kurmak kaydı ile eşya taşıyoruz. İş yerleri ofisler içinde konum müsait ise asansör ile taşıma imkanımız var. B durumda bilmeniz gereken eviniz asansör kurmaya müsait ve 2.kat üzeri ise mutlaka mobil asansör kullanmamız gerektiğidir. El ile eşya taşıma işlemi yapmıyoruz.

Ancak bazı evlere asansör yanaşmayabilir. Bu evler ya ara dar sokaklarda ya da önünde asansör kullanmaya engel ağaç ve benzeri etkenlerin olmasıdır. Yüksek gerilim hatlarının geçtiği bölgelerde asansörlü evden eve nakliyat yapmak kesinlikle çok tehlikelidir. Bu gibi durumların netlik kazanması için ekspertiz en iyi yoldur.

Asansör Kurulamayan Evlerde Nasıl Taşıma Yapılır?

Bazı durumlarda asansör kullanılamayan evler karşımıza çıkıyor. Örneğin; site içine kamyon ve asansörün giremediği apartman daireleri var. Eğer balkon ve pencere site dışına 15 metreden fazla ise asansörün açısı bozulacağından kurma işlemi yapılamaz. Bu durumda kat 3-4 ise fazla eleman takviyesi ile taşıma işlemi yapılabilir. Ancak bu durum  Adana asansörlü taşımacılık fiyatlarından daha pahalıya mal olur.

Eğer katlar daha da yüksek ise bina asansörü ve ya yük asansör gibi alternatifler ele alınır. Bu konuda bina yönetiminden izin almak sizin sorumluluğunuzdur. Tabi bu çok nadir karşılaştığımız bir durum. Daha yüksek katlarda çare yok ise 8-10 personel ile de ev taşıma işinizi yapabiliriz.

Asansörlü Taşımacılık Kullanım Alanları

Günümüzde modüler asansörler pek çok alanda kullanılmaya başladır. Ev eşyası taşımacılığı yanı sıra pek çok sektör için vazgeçilmez taşıma araçlarından  biri oldu. İnşaat şirketler, mobilya mağazaları, beyaz eşya mağazaları ve boya şirketleri dahi asansörlü taşımacılık hizmetinden yararlanmaya başlamıştır.

Baba Oğul Asansörlü Taşımacılık olarak saydığımız tüm bu sektörler için asansörlü nakliyat ve kiralama hizmetleri veriyoruz. Asli görevimiz asansörlü evden eve nakliyat olmasına karşın geniş çalışma kapasitemiz ile tüm sektörlerdeki müşterilerin taleplerine cevap verecek alt yapıya sahibiz.  Tüm bunların hepsi için uygun asansörlü taşımacılık fiyatları ile çalışıyoruz.

Şehirler Arası Nakliyat İçin Asansörlü Taşıma Hizmeti

Asansörler iş makinesi sayıldığından şehir dışı kara yollarına çıkması pek mümkün değil. Yani asansörümüzü  Adana dışına götürmüyoruz. Ancak bu diğer illerde asansör kullanmıyoruz anlamına gelmez.  Şehirler arası nakliyat için de gittiğimiz diğer illerde bulunan evden eve taşıma firmalarının asansörlerini kiralıyoruz.

Şu an için Türkiye illerinin %90 ında asansör vardır. Ama asansörün henüz olmadığı bazı il ve ilçeler mevcut. Bu tür yerlerde yine maalesef el ile Taşıma yapmak zorunda kalıyoruz. Bu yüzden eğer böyle bir yere taşınıyor iseniz bu durumu mutlaka araştırın ve evinizi ona göre tutun tavsiyesini veriyoruz.