ADANA SİGORTALI TAŞIMACILIK

Adana Baba Oğul Nakliyat ev eşyalarınızı riske girmeden sigortalı taşır. Eşyalarınızın değeri kadar sigorta poliçeniz yüklemeden önce hazırlanır ve size teslim edilir. Adana sigortalı taşımacılık önemi özellikle şehirler arası nakliye döneminde önem kazanır. Yolda her türlü kaza ve benzeri olaya karşı eşyalarınızı sigortalıyoruz.
Eşyalarının güvende olmasını istemek herkesin hakkıdır. Firmamız  Adana sigortalı taşımacılık hizmeti ile bu isteğe cevap verir. Eşyalarınız bizim için önemlidir. Ev eşyası taşıma işlemin sigorta özellikle şehirler arası alanda önem kazanır. Firmamız işi şansa asla bırakmaz. Hem kendi güvencemiz hemde sigorta firmasının güvencesi altında eşyalarınızı taşı.

Ekspertiz hizmetinin ardında eşyalarınızın bedeli belirlenir ve buna uygun olarak sigorta poliçesi hazırlanarak sizlere teslim edilir. Tabi bunun için sözleşme ve mutlaka nakliye irsaliye ve faturası hazırlanmalıdır. Sigorta poliçesinde yükleme, boşaltma tarihi, nereden, nereye ve hangi tarihte gittiği belirtilmelidir. Araç plaka, güzergah, şöför kimlik bilgileri gibi tüm detaylar ele alınmak zorundadır.

Sigorta firmaları işçilik sırasında yani  paketleme eşyaları araca yükleme sırasında meydana gelebilecek hasarları kabul etmez. Bu durumda eşyalarınızın garantisi ve sorumluluğu firmamıza aittir.  Adana evden eve nakliyat sigortalı taşımacılık için firmalar kaza yada doğal afet hırsızlık gibi durumlarda devreye girer.

Sigortalı Şehirler Arası Evden Eve Nakliyat

Adana evden eve taşımacılık esnasında Eşyalarınızı bir ilden diğerine  taşırken mutlaka garanti kapsamına alıyor ve sigortalıyoruz. Nakliyat sigortası kapıdan kapıya olan bölüm için geçerlidir. Yolculuk sırasında kaza, doğal afet gibi hırsızlık gibi olaylara karşı eşyalarınız sigorta kapsamında taşınır. Diğer işleyiş sırasında olabilecek hasarlardan firmamız sorumludur.

Sigortalı Taşımacılık Nedir ?

Soru : Sigortalı Taşımacılık Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Cevap: Sigortalı taşımacılık malın değerince zarar görmesi halinde değerince teminat altına alınmasıdır. Bu işlem sigorta firmaları tarafından ekspertiz yapılıp eşya değeri belirlenerek yapılır. Teslim almanız gereken evrak sigorta poliçesidir.

Soru: Adana Sigortalı Taşımacılık Şartları Nelerdir ?

Cevap: Sigortalı taşımacılık için taşıma esnasında mutlaka fatura ve irsaliye düzenlenmelidir. 

Soru: Hangi eşyalar sigortalı taşımacılık kapsamına girer ?

Cevap: Ev taşıma esnasında bütün eşyalarınız sigorta kapsamında taşınır.

Soru: Sigorta Poliçesini  Kim Hazırlar ?

Cevap: Sigorta poliçesini anlaşmalı oldunuz sigorta firmaları düzenler ve size teslim eder. 

Soru: Hasar durumunda ne kadar ödeme alırım ?

Cevap: Ekspertiz sırasında belirlene eşya değeri poliçede yazar. Bu değer üzerinden geri ödeme alabilirsiniz. 

Soru : Hangi durumlar sigortalı taşımacılık kapsamına girmez ?

Cevap : Sigorta poliçelerinde yazan şartların aksine bir durum olursa hak talebinde bulunamazsınız. Bu yüzden poliçelerde yazan şartları iyi okumalısınız. Her sigortalı taşımacılık  için ayrı maddeler vardır. Eğer siz hırsızlığa karşı sigorta yaptırırsanız, kaza dan kaynaklanan hasarlardan geri ödeme alamazsınız.

Soru : Sigortalı Taşımacılık Neleri Kapsar ?

Cevap : Sigortalı taşımacılık anlaşmanıza göre; hırsızlık, kaza, yangın, doğal afetler, ıslanma, yanma gibi tüm durumları kapsar. Siz ne için sigorta istiyorsanız sigorta firmasına belirtmelisiniz. 

Soru : Şehir içi taşımacılık için Sigorta Yapılır mı ?

Cevap : Şehir içi şehirler arası fark etmez istediğiniz her durumda sigortalı taşımacılık yapılabilir

Soru : Sigortalı Evden Eve Nakliyat Nedir ?

Cevap : Kanunen sigortalı evden eve nakliyat diye bir şey yoktur. Gerçek adı kara yolları nakliyat emtia sigortasıdır.